Knowledge Sharing - 27-05-2021
Кладоспоріоз (бура плямистість)
Бура плямистість – це грибкове захворювання, яке вражає томати при вирощуванні у теплицях, для яких характерна висока вологість повітря і температура у діапазоні 21-25 ºС.
Бура плямистість – це грибкове захворювання, яке вражає томати при вирощуванні у теплицях, для яких характерна висока вологість повітря і температура у діапазоні 21-25 ºС.
Симптомами хвороби є утворення жовтих плям на верхній стороні листка та ріст міцелію і плодоношення грибів від оливкового до фіолетового кольору на іншій стороні листка.
Поступово ці плями стають некротичними ділянками, що може спровокувати відшарування листя, коли з розвитком хвороби відбувається групування цих плям.
Вплив хвороби на рослину полягає у зменшенні зеленої площі листя, а отже й зниженні потенціалу фотосинтезу рослини і, як наслідок, погіршенні засвоєння рослиною поживних речовин і харчового метаболізму.
Збудником хвороби є гриб Cladosporium fulvum, який утворює вертикальні конідіофори, з септами або без них, 4-6 мкм у діаметрі і 60-100 мкм у довжину, з тупими кінчиками, з 2 або більшою кількістю рубців на конідіях.
Конідії проникають у рослину стоматично, а гриб має кілька фізіологічних рас.
Найбільш ефективною рекомендацією щодо боротьби з хворобою є використання стійких до неї сортів, деякі з яких представлені у асортименті продукції Рійк Цваан.
Можливими формами боротьби є провітрювання теплиці для зниження вологості всередині, що ускладнить формування конідій, а також видалення листків, на яких з’являються перші симптоми, прибирання забруднених залишків сільськогосподарських культур, після чого використання сільськогосподарських засобів захисту, рекомендованих для боротьби з хворобою, у правильних дозах, рекомендованих виробниками засобів захисту рослин.
Підпишіться тут!
Отримуйте статті про дослідження з порадами щодо управління, які допоможуть вам покращити виробництво