09 Вересень 2016

Важлива угода укладена з компанією Сингента

Міжнародна овочева компанія Рійк Цваан та провідна світова компанія Сингента сьогодні оголосили про підписання угоди про перехресне ліцензування різних властивостей овочів.

Важлива угода про перехресне ліцензування з компанією Сингента

 

Угода дозволяє:

• Обом селекційним компаніям підвищити свої інноваційні можливості

• Отримати вигоду в майбутньому і для виробників, і для споживачів внаслідок більш швидкого впровадження поліпшених сортів

Відповідно до Угоди, сторони надають один одному право використовувати біологічний матеріал, який підпадає під сферу регулювання їх патентів як в селекції, так і в комерційних цілях. Таким чином, Угода збільшує можливості для обох компаній по розробці нових поліпшених сортів овочів шляхом використання інновацій один одного. Угода встановлює звільнення сторін від дії селекційних патентів, чинних в рамках всесвітньої системи захисту прав селекціонерів.

Підписання даної угоди є прямим результатом обговорень, які привели до створення Міжнародної платформи ліцензування овочів (International Licensing Platform - ILP), в якій членами є обидві компанії. ILP сприяє значному поширенню інновацій в сфері селекції овочів і забезпечує доступ до патентів селекціонерів на справедливих і розумних умовах. В організацію ILP в даний час входять 12 членів, а також відкриті можливості для приєднання нових насіннєвих компаній і державних науково-дослідних інститутів.

Девід Морган, керівник напряму овочів компанії Сингента, сказав: "Забезпечення безперервного доступу до селекційного матеріалу і новими ознаками є одним з наших пріоритетів. Такий підхід формує фундамент для створення принципово нових, інноваційних сортів, що володіють величезними перевагами, як для виробників, так і для споживачів. Наша угода з Рійк Цваан об'єднує два інноваційних канали, які дозволять забезпечити швидке постачання нових сортів овочів на ринок. Сингента вважає, що корисні властивості та передові технології повинні бути доступні для селекціонерів по всьому світу. У зв'язку з цим компанія також запустила свою власну платформу електронного ліцензування. Це дозволяє селекціонерам, компаніям і державним науково-дослідним інститутам по всій земній кулі отримати доступ до портфоліо запатентованих природних властивостей, присутніх в комерційних сортах овочів, для подальшого розвитку розробок різноманітних сортів овочевих культур, які потрібні фермерам і якими насолоджуються споживачі ".

Бен Taкс, директор Рійк Цваан, сказав: "Ця Угода дозволяє нам використовувати сорти овочів один одного в селекційних цілях і в випадках, якщо біологічний матеріал підпадає під дію патентів. Також потім ми вільно можемо запускати на ринку створені сорти. Ця угода дає переваги обом сторонам і, при цьому, безсумнівно, відмінне рішення для виробників і споживачів. Відкриті інновації в селекції необхідні для забезпечення їжею всього населення Землі ".